Pomorskie: według związkowców z WCO odeszło już 30 proc. lekarzy

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 03 września 2015 20:37

Z Wojewódzkiego Centrum Onkologii odchodzą kolejni lekarze specjaliści, pogarsza się jakość usług dla pacjentów - twierdzą pracownicy tej placówki w otwartym liście do marszałka województwa Mieczysława Struka i proszą go, by się z nimi spotkał i wysłuchał ich racji.

Pomorskie: według związkowców z WCO odeszło już 30 proc. lekarzy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zdaniem pracowników proces łączenia WCO ze szpitalem Copernicus wbrew pierwotnym założeniom przebiega w niezwykle szybkim tempie i w nerwowej atmosferze. Z ostatnich informacji, wynika, że WCO znajdzie się w strukturach spółki Copernicus już 1 października - podaje Dziennik Bałtycki.

Zdaniem zakładowej "Solidarności" należy się spodziewać dalszego pogorszenia sytuacji i systematycznego obniżania standardów opieki wskutek wymiany personelu w poradniach specjalistycznych WCO. Jak podają związkowcy, z WCO odeszło 30 proc. lekarzy

Tymczasem Hanna Zych-Cisoń, członek zarządu województwa pomorskiego, uspokaja - w najbliższy piątek przedstawiciele Copernicusa rozpoczynają rozmowy z Komisją Zakładową NSZZ Solidarność. Podczas spotkania mają zostać wyjaśnione wątpliwości i problemy zgłaszane przez pracowników.

Jak już pisaliśmy, wcześniej projekt połączenia placówek był poddawany krytyce przez lekarzy uniwersyteckich, z którymi współpracowało WCO. Prof. Jacek Jassem, kierownik Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego stwierdził, że - jak rozumie istotę uchwały sejmiku w tej sprawie - możliwości leczenia bezlimitowego chorych stwarzają wielką szansę dla szpitali marszałkowskich. Dlatego współpraca WCO ze szpitalem klinicznym nie ma już uzasadnienia.

- Pacjenci będą kierowani do ośrodka, który nie ma żadnej infrastruktury onkologicznej i specjalistów - twierdzi onkolog.

W grę wchodzą jednak i inne argumenty. Jak zauważają media, szpital marszałkowski staje się konkurencją dla Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Dla konkurencji lekarze pracować nie chcą.

- Ja sam jestem pracownikiem WCO od prawie 40 lat. Tam miałem bezpośredni kontakt z chorymi, oni mieli do mnie zaufanie. I z ogromnym żalem będę się żegnał z tą przychodnią, jak i z pacjentami - mówił profesor Radiu Gdańsk.

Więcej: www.dziennikabaltycki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum