Pomorskie: szpital w Chojnicach zamknął poradnie specjalistyczne

Autor: pomorska.pl, RR/Rynek Zdrowia • • 04 lipca 2013 13:52

W piątek (5 lipca) Szpital Specjalistyczny im. J. K. Łukowicza w Chojnicach złoży odwołanie do prezes NFZ w sprawie nieprzyznania kontraktu dla kilku poradni specjalistycznych. Odwołanie złożone w Pomorskim NFZ zostało odrzucone.

Pomorskie: szpital w Chojnicach zamknął poradnie specjalistyczne

- Ostatnie kontraktowanie świadczeń nie spowoduje negatywnych skutków finansowych dla szpitala, bo uzyskaliśmy jako szpital kontrakt na podobnym poziomie, jak do tej pory - powiedział portalowi rynekzdrowia.pl Leszek Bonna, dyrektor szpitala.

Dyrektora niepokoi coś innego. - Mieszkańcy powiatu chojnickiego będą pozbawieniu dostępu do niektórych usług specjalistycznych, gdyż poradnia neonatologiczna, poradnia kardiologii dziecięcej, poradnia nefrologiczna były jedynymi poradniami tego typu w powiecie chojnickim. - Od 1 lipca nie funkcjonują - wyjaśnił Leszek Bonna.

W szpitalu w Chojnicach nie będą przyjmować: logopeda, gastroenterolog, nefrolog, endokrynolog oraz kardiolog dziecięcy. Jeżeli odwołania szpitala zostaną negatywnie rozpatrzone, to poradnie te nie będą działać przez najbliższe trzy lata.

W przypadku braku kontraktu na dziecięcą poradnię kardiologiczną mali pacjenci z powiatu będą musieli jeździć do poradni oddalonej o sto kilometrów - poinformowała Gazeta Pomorska.

- Fundusz nie robi krzywdy szpitalowi, ale pacjentom z powiatu niewątpliwie tak - podsumował skutki tegorocznego kontraktowania dyrektor Bonna.

Poinformował nas również, że jakiś czas temu zawarł z Funduszem ugodę, w wyniku której lecznica otrzymała ok. jednej trzeciej z 8 mln zł za ubiegłoroczne nadwykonania. Brak tych pieniędzy w przypadku niektórych poradni specjalistycznych groził ograniczeniem liczby przyjmowanych pacjentów. Teraz część z nich w ogóle nie dostała kontraktu i 1 lipca została zamknięta.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum