Pomorskie: szpital w Bytowie wesprze miastecką spółkę

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 05 lutego 2014 20:09

Szpital Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o. wesprze start działalności nowo powstałej miasteckiej placówki. Porozumienie w tej sprawie podpisano 5 lutego. Na konto szpitala w Miastku już trafiło łącznie 600 tys. zł.

Jak poinformowała Ewa Wichłacz, rzecznik bytowskiego szpitala, 180 tys. to kwota należna spółce w Miastku za usługi medyczne zrealizowane jeszcze w grudniu, ale już ze styczniową data płatności. Z uwagi na uwarunkowania prawne, bytowska spółka nie mogła wcześniej uregulować tych zobowiązań, gdyż terminy płatności przypadały już po utworzeniu nowej spółki w Miastku.Kolejne 420 tys. to wsparcie, które może zostać udzielone dzięki temu, że spółki zamykają wzajemne rozliczenia.

- Porozumienie zabezpiecza dobro każdej ze stron - mówi Beata Ładyszkowska, prezes bytowskiej spółki. - Bardzo nam zależało, by zostało podpisane, gdyż chcielibyśmy w miarę naszych skromnych możliwości pomóc pracownikom i współpracownikom, z którymi do niedawna tworzyliśmy wspólną firmę.

Miastecka spółka będzie jeszcze winna szpitalowi w Bytowie około 100 tys. zł, lecz uregulowanie tych zobowiązań zostało zabezpieczone w sposób, który nie powinien spowodować perturbacji w działaniu obu podmiotów.

Udzielenie wsparcia przez Szpital Powiatowy w Bytowie nowej placówce w Miastku było możliwe dzięki zgodzie, wyrażonej przez radę nadzorczą bytowskiej spółki oraz Zgromadzenie Wspólników, którego uprawnienia wykonuje zarząd Powiatu Bytowskiego. Całość ustaleń i rozliczeń wynikających z powyższego porozumienia zgodnie z jego zapisami potrwać ma do końca lipca br.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum