Pomorskie: przeprowadzka klinik UCK zakończy się w marcu

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 21 lutego 2012 09:51

12 klinik Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, które są przenoszone do nowego Centrum Medycyny Inwazyjnej powinno rozpocząć pracę na początku marca.

Tadeusz Jędrzejczyk, wicedyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, zapewnia, że początek marca to realny termin zakończenia przeprowadzki 12 klinik UCK - informuje Gazeta Wyborcza.

Do CMI przeniosły się już kliniki: chorób oczu, chirurgii plastycznej, otolaryngologii, ortopedii, urologii. We wtorek (21 lutego) do nowej siedziby przenosi się klinika chirurgii ogólnej, w środę (22 lutego) neurochirurgii i chirurgii klatki piersiowej, w czwartek (23 lutego) Kliniczny Oddział Ratunkowy, w piątek (24 lutego) blok operacyjny.

Jak przypomina dziennik, przeprowadzka dwunastu klinik zabiegowych UCK, która rozpoczęła się na początku lutego, to największa logistyczna tego typu operacja na Pomorzu. Nieczynnego przez ponad trzy tygodnie Klinicznego Oddziału Ratunkowego UCK bardzo obawiały się gdańskie szpitale, licząc się z tym, że zaleją ich pacjenci, których nie przyjmie UCK. Chorych rzeczywiście jest więcej, jednak ani służby wojewody ani władze szpitali nie mają informacji o tym, by podczas przeprowadzki bez pomocy został jakikolwiek pacjent.

Centrum Medycyny Inwazyjnej to pierwszy nowy szpital publiczny w Trójmieście od 20 lat. Jego budowa trwała ponad trzy lata, wraz z wyposażeniem pochłonęła prawie 400 mln zł. Pieniądze pochodziły z budżetu państwa. Powierzchnia użytkowa placówki wynosi 32,6 tys. m. kwadratowych.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum