Pomorskie: pracownicy i pacjenci przeciw komercjalizacji szpitali

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 27 maja 2015 10:26

Pracownicy szpitali w Pucku i Słupsku (Pomorskie) oraz pacjenci protestowali w poniedziałek (25 maja) przed Urzędem Marszałkowskim i w sali obrad pomorskiego Sejmiku przeciwko kolejnym zmianom w pomorskiej ochronie zdrowia. Są przeciwni komercjalizacji szpitala w Słupsku i połączeniu szpitali w Pucku i Wejherowie.

Pomorskie: pracownicy i pacjenci przeciw komercjalizacji szpitali

Pracownicy tych placówek boją się zwolnień z pracy i pogorszenia warunków zatrudnienia. Przeciw połączeniu szpitali w Pucku i Wejherowie jest także wojewoda pomorski - kilka dni temu wysłał list w tej sprawie do przewodniczącego Sejmiku i do przewodniczącego Rady Powiatu Puckiego.

Mimo tych protestów Sejmik podjął we wtorek (26 maja) uchwały otwierające drogę do dalszych zmian w pomorskiej ochronie zdrowia.

Pierwsza uchwała dotyczyła przekształcenia w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku, będącego samodzielnym publicznym zakładem opieki zdrowotnej.

Według władz województwa przekształcenie szpitala w Słupsku ma pomóc w jego rozwoju, szczególnie że placówka ma długi - ponad 70 milionów złotych.

Sejmik przyjął też uchwałę dotyczącą połączenia dwóch spółek: Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie oraz Szpitala Puckiego Sp. z o.o. Pierwszą zarządza samorząd województwa, a druga jest w dyspozycji starostwa w Pucku.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum