Pomorskie: poradnie specjalistyczne zaskoczone wynikami konkursu

Autor: SA/Rynek Zdrowia • • 28 czerwca 2010 12:56

Spośród 1800 pomorskich poradni startujących w konkursie na świadczenia specjalistyczne, odpadło około 200.

W poniedziałek (28 czerwca) odbywa się nadzwyczajne posiedzenie rady Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, podczas którego wyjaśnienia w sprawie wyników konkursu składa dyrekcja Funduszu.

POW NFZ przeprowadził konkurs na świadczenia specjalistyczne na II półrocze br., ale już według nowych, bardziej rygorystycznych zasad, wprowadzających wyższe standardy, zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia w sprawie świadczeń specjalistycznych.

– O wyborze podmiotów zadecydowała liczba punktów zdobytych za zatrudnianie specjalistów z danej dziedziny, wyposażenie przychodni w sprzęt wymagany oraz dodatkowy, dostępność poradni dla pacjentów i cena usług – wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl Mariusz Szymański, rzecznik prasowy POW NFZ. – Zdobyta liczba punktów decydowała ostatecznie o podpisaniu umowy na świadczenia specjalistyczne – dodaje rzecznik.

Wyniki konkursu zaskoczyły poradnie, które odpadły, bo np. nie zatrudniają specjalisty, a jedynie lekarza z wieloletnim stażem.

Część tych poradni złożyła odwołania od decyzji Funduszu i – jak zapewnia Mariusz Szymański – są one obecnie rozpatrywane.

Konkursu jako takiego odwołać się jednak nie da. Został przeprowadzony zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem. Decyzję w tej sprawie mogłoby podjąć jedynie Ministerstwo Zdrowia.  

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum