Pomorskie: pacjenci znajdują w ZIP ciekawe informacje - zgłaszają się do NFZ

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 23 sierpnia 2013 14:05

Maria Sztenc, naczelnik Wydziału Świadczeniobiorców w Pomorskim Oddziale Wojewódzkim NFZ podaje, że do Funduszu zgłaszają się pacjenci zaskoczeni informacjami, na które trafili w ZIP.

Pomorskie: pacjenci znajdują w ZIP ciekawe informacje - zgłaszają się do NFZ
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Trzeba je będzie sprawdzić, ponieważ czasem przyczyną niezgodności z rzeczywistością może być błędne zapisanie numeru PESEL. Nie jest jednak wykluczone, że w niektórych przypadkach sprawa może zakończyć się doniesieniem do prokuratury - informuje Dziennik Bałtycki.

I tak na przykład: jedna z pacjentek znalazła informację, że w jednym z pomorskich szpitali urodziła dziecko. Tymczasem kobieta jest bezdzietna. Inna osoba, która wpłaciła kilka tysięcy złotych za prywatne wszczepienie endoprotezy, zauważyła, że koszty jej operacji pokrył także NFZ. Inny pacjent zgłosił, że w jednej z placówek w ramach rehabilitacji skorzystał z 10 masaży, ale dzięki ZIP dowiedział się, że Fundusz zapłacił za 30 masaży.

Na Pomorzu po login i hasło do Zintegrowanego Informatora Pacjenta zgłosiło się dotychczas około 12 tysięcy osób. Połowa zarejestrowała się i sprawdziła informacje na swój temat.

Więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze