Pomorskie: niebawem konkurs na dyrektora Pomorskiego Centrum Traumatologii

Autor: Anna Kaczmarek/Rynek Zdrowia • • 18 lutego 2010 10:43

Były dyrektor Pomorskiego Centrum Traumatologii, Mirosław Domosławski, może wystartować w konkursie i ubiegać się o ponowne objęcie tego stanowiska.

Mirosław Domosławski, były dyrektor Pomorskiego Centrum Traumatologii

Samorząd województwa pomorskiego planuje na przełomie lutego i marca ogłoszenie konkursu na nowego dyrektora Pomorskiego Centrum Traumatologii w Gdańsku.

– Placówce potrzebny jest dyrektor, który będzie miał dobre umocowanie prawne i będzie mógł podejmować strategiczne dla szpitala decyzje – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Leszek Czarnobaj, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Jeżeli konkurs zostanie ogłoszony w takim terminie, to nowy dyrektor rozpocznie pracę w szpitalu prawdopodobnie w połowie kwietnia.

Co do ewentualnego startu w konkursie byłego dyrektora placówki, Mirosława Domosławskiego, wicemarszałek Czarnobaj informuje, że z formalnego punktu widzenia nie ma przeszkód aby ten wystartował.

Przypomnijmy, że wakat na stanowisku dyrektora pojawił się po tym jak w grudniu ubr. odwołano dotychczasowego dyrektora placówki – Mirosława Domosławskiego. Odwołanie było konsekwencją wystąpienia pokontrolnego CBA, które wskazywało na nieprawidłowości w zarządzaniu placówką m.in. przy przetargu na zewnętrzne usługi finansowo-księgowe dla szpitala.

Na razie jednak prokuratura  nie postawiła eksdyrektorowi żadnych zarzutów. Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie może trwać nawet rok - poinformował Dziennik Bałtycki.

W obronie dyrektora stanęli pracownicy placówki. Sam Mirosław Domosławski wyjaśniał, że nie zarobił nielegalnie ani złotówki.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum