Pomorskie: książeczka RUM ciągle się przydaje?

Autor: Dziennik Bałtycki, DMX/Rynek Zdrowia • • 15 lipca 2011 12:38

Pomorskie przychodnie nadal proszą pacjentów o książeczki RUM, mino że zgodnie z zaleceniami miejscowego oddziału NFZ nie obowiązują one od 1 stycznia 2011 roku.

Pomorskie: książeczka RUM ciągle się przydaje?

Według Jarosława Skłuckiego, szefa gdyńskiej przychodni "Wzgórze św. Maksymiliana", książeczki RUM znacznie ułatwiają rejestrację pacjenta. W poczekalni przychodni wywieszono ogłoszenie, które zachęca pacjentów do przynoszenia książeczek RUM na wizytę - pisze Dziennik Bałtycki.

Jak informowaliśmy w portalu rynekzdrowia.pl w województwie pomorskim książeczki RUM były wydawane tylko do końca grudnia. Od nowego roku pacjenci mogą iść do lekarza bez książeczki RUM, bo Pomorski Oddział NFZ w ramach oszczędności zrezygnował z druku tego dokumentu.

Mariusz Szymański, rzecznik pomorskiego oddziału NFZ, tłumaczył, że likwidacja książeczek RUM ma przynieść ok. 3 mln złotych oszczędności, które będzie można przeznaczyć na leczenie.

Jednak ani pacjenci, ani lekarze nie są zadowoleni z likwidacji książeczek - informuje gazeta. Lekarze obawiają się, że bez książeczek RUM wypisywanie recept czy opisy przebiegu choroby będzie trwało dłużej, zaś pacjenci martwią się, że bez książeczek RUM dostęp do lekarzy stanie trudniejszy niż do tej pory.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum