Pomorskie: konkurs na karetkę "N" wciąż bez rozstrzygnięcia

Autor: KL/Rynek Zdrowia • • 12 kwietnia 2011 12:19

Konkurs na usługi specjalistycznej karetki do przewozu noworodków w stanie zagrożenia życia ma zostać rozstrzygnięty 21 kwietnia. Na początku roku świadczeń nie udało się zakontraktować, bo jedyny szpital na Pomorzu posiadający karetkę neonatologiczną nie zgodził się na stawkę proponowaną przez Fundusz.

Pomorskie: konkurs na karetkę "N" wciąż bez rozstrzygnięcia
NFZ zaoferował finansowanie na poziomie 3270 zł na dobę, ale Szpital Specjalistyczny Św. Wojciecha w Gdańsku-Zaspie obliczył, że realne koszty wynoszą 4500 zł i stawkę płatnika odrzucił.

W tej sytuacji Pomorski OW NFZ ogłosił kolejny konkurs, a do czasu jego rozstrzygnięcia zaproponował możliwość korzystania z neonatologicznego transportu sanitarnego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Problem w tym, że helikopter nie wyląduje przy każdymi szpitalu w województwie.

– Możliwość skorzystania z transportu sanitarnego LPR jest tylko alternatywą, z której świadczeniodawcy mogą korzystać do czasu wyjaśnienia spraw związanych z konkursem na transport sanitarny karetką typu N – powiedział portalowi rynekzdrowia.pl Mariusz Szymański, rzecznik Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Czy tym razem uda się zakontraktować powyższe świadczenia, nie wiadomo. Nieoficjalnie mówi się, że swoją ofertę w konkursie chce złożyć niepubliczny ośrodek świadczący usługi ratownicze spoza województwa.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum