Pomorskie: NFZ rozdzielił dodatkowe pieniądze

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 26 września 2011 15:22

28,569 mln zł, które Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ otrzymał w połowie września z podziału rezerwy ogólnej dokonanego przez centralę Funduszu, trafią głównie do szpitali oraz poradni specjalistycznych.

Pomorskie: NFZ rozdzielił dodatkowe pieniądze
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dyrekcja pomorskiego NFZ zdecydowała, że na leczenie szpitalne przeznaczy 12,569 mln zł, a ambulatoryjna opieka specjalistyczna zostanie zasilona 12 mln zł - informuje Mariusz Szymański rzecznik prasowy POW NFZ w Gdańsku.

2 mln zł zdecydowano się przeznaczyć na tzw. świadczenia zdrowotne odrębnie kontraktowane, do których należą m.in. hemodializy, dializoterapia otrzewnowa, żywienie pozajelitowe oraz tlenoterapia domowa.

Na rehabilitację leczniczą pomorski NFZ wyda  z rezerwy centrali 1,5 mln zł, a kwota w wysokości 500 tys. zł zwiększy pulę zaplanowaną w tym roku przez Fundusz na finansowanie zaopatrzenia w sprzęt ortopedyczny, środki pomocnicze i lecznicze środki techniczne.

- Jako pierwsze dodatkowe środki otrzymają poradnie specjalistyczne. Są już bowiem przygotowywane aneksy do umów i pieniądze do gabinetów specjalistycznych powinny zacząć docierać jeszcze w tym tygodniu - informuje Mariusz Szymański.

Po uwzględnieniu dodatkowych pieniędzy z centrali plan finansowy Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ na rok 2011 zamyka się kwotą 3,373 mld zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze