Pomorskie: NFZ przeznaczy dodatkowo ok. 13 mln zł na leczenie pacjentów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 sierpnia 2019 15:03

Na przełomie sierpnia i września br. dodatkowe prawie 13 mln zł przeznaczy na leczenie pacjentów Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ. Pieniądze te znalazły się po dokonanej przez prezesa NFZ zmianie planu finansowego - poinformował we wtorek 20 (sierpnia) POW NFZ.

Pomorskie: NFZ przeznaczy dodatkowo ok. 13 mln zł na leczenie pacjentów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dodatkowe pieniądze zostaną w całości przeznaczone na poprawę dostępności do niektórych świadczeń zdrowotnych na Pomorzu. Z blisko 13 mln zł pomorski NFZ 7 mln zł przeznaczy na leczenie szpitalne, głównie na zabiegi usuwania zaćmy i badania diagnostyki obrazowej z wykorzystaniem tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego, co powinno zmniejszyć czas czekania przez pacjentów na te zabiegi.

Około 6 mln zł pójdzie na dofinansowanie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Więcej pieniędzy trafi m.in. na badania endoskopowe przewodu pokarmowego - gastroskopię i kolonoskopię, bo są one "ważnymi elementami na etapie wczesnego wykrywania chorób nowotworowych".

Dodatkowe pieniądze dofinansują też wizyty u lekarzy specjalistów, zwłaszcza pacjentów pierwszy raz zgłaszających się do specjalisty.

Pomorski NFZ poinformował dodatkowo w komunikacie o podpisaniu w sierpniu umowy z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, które chorym na pęcherzowe oddzielanie się naskórka (EB) w województwie pomorskim zapewnia kompleksową opiekę i dostęp do specjalnych materiałów opatrunkowych.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum