Pomorskie: NFZ o wynikach konkursu na TK i MR

Autor: MS, Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 13 czerwca 2013 15:17

W piątek (14 czerwca) Pomorski OW NFZ ma ogłosić wyniki konkursów na AOS na 3 lata. Jeszcze przed ich ogłoszeniem wzbudzają ogromne kontrowersje. Oddział Wojewódzki Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków alarmuje, że np. Poradnia Diabetologiczna przy Pomorskim Centrum Traumatologii może nie dostać kontraktu.

Pomorskie: NFZ o wynikach konkursu na TK i MR
Tymczasem już dziś emocje wzbudziły wyniki konkursu na tomograf i rezonans magnetyczny.

Ostatnie decyzje pomorskiego oddziału NFZ są "na cenzurowanym". Pozbawienie kontraktów na TK i MRI dwóch strategicznych placówek - Szpitala Specjalistycznego na gdańskiej Zaspie oraz Wojewódzkiego Centrum Onkologii - oburzyło nie tylko zarząd województwa, ale również wiceministra zdrowia Sławomira Neumanna.

W związku z tym pojawiają się żądania odwołania szefowej pomorskiego NFZ. Kilka dni temu wnioskowali o to politycy PiS. Jak informuje Dziennik Bałtycki - podobnego wniosku nie wyklucza również marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Szefowa pomorskiego OW NFZ, Barbara Kawińska w rozmowie z portalem www.rynekzdrowia.pl powiedziała, że dla niej samej brak kontraktu na tomograf komputerowy i rezonans dla Wojewódzkiego Centrum Onkologicznego jest porażką. Przyznała, że w województwie opieka onkologiczna jest traktowana priorytetowo, z uwagi na fakt, że pod względem liczby zachorowań i zgonów województwo jest na szarym końcu smutnych statystyk.

- W konkursie nie wygrały tylko niepubliczne podmioty, bo m.in wygrało Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, czyli dawna Akademia Medyczna. Ale niestety, jeżeli zwycięskie placówki miały nawet 78 punktów przy ocenie jakości i ceny, a WCO dostało tych punktów 36, to w żaden sposób nie mogło dostać kontraktu, jeżeli było od niej jeszcze pięć innych lepszych placówek - wyjaśniła Kawińska.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum