Pomorskie: FPZ krytycznie nt. aneksowania umów z NFZ - niekorzystne warunki i niedopuszczalne punkty

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 03 listopada 2020 14:16

Do końca grudnia wygasną umowy zawarte pomiędzy NFZ a pomorskimi lekarzami POZ. Dlatego Fundusz postanowił wysłać aneksy, które przedłużają obowiązujące kontrakty o kolejne pół roku. Przedstawiciele Porozumienia Zielonogórskiego nie akceptują zaproponowanego rozwiązania twierdząc, że jest to "kupowanie kota w worku".

Pomorskie: FPZ krytycznie nt. aneksowania umów z NFZ - niekorzystne warunki i niedopuszczalne punkty
Zdaniem Marka Twardowskiego, lekarze podpisując taki aneks zgadzają się na wszelkie zmiany zasad już w czasie trwania umowy Fot. PTWP

Jak wyjaśnia Mariusz Szymański, rzecznik prasowy Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, w celu zapewnienia ciągłości i kontynuacji opieki nad pacjentami do świadczeniodawców POZ przesłano aneksy przedłużające do 30 czerwca 2021 roku okres obowiązywania umów wygasających z końcem grudnia - informuje Dziennik Bałtycki.

Zdaniem płatnika w aneksach nie ulegają modyfikacji zapisy organizacyjne i finansowe, a same aneksy zapewniają kontynuację porozumienia, które jest realizowane w sytuacji zmniejszonej ilości porad wykonanych w okresie epidemii. 

Z kolei przedstawiciele Porozumienia Zielonogórskiego twierdzą, że czas na podjęcie decyzji został skrócony z przepisowego miesiąca do zaledwie tygodnia. Dodatkowo w aneksie pojawił się dopisek mówiący o tym, że lekarz zgadza się na "późniejsze zmiany".

Zdaniem Marka Twardowskiego, wiceprezesa Porozumienia Zielonogórskiego, lekarze podpisując taki aneks zgadzają się na wszelkie zmiany zasad już w czasie trwania umowy. Narzucone odgórnie aneksy są zatem nie tylko niekorzystne dla świadczeniodawców, ale też zawierają niedopuszczalne punkty.

Więcej: dziennikbaltycki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum