Polskie NZOZ-y będą leczyły ofiary z Haiti?

Autor: PP/Rynek Zdrowia • • 21 stycznia 2010 13:52

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Niepublicznych zgłosiło gotowość leczenia ofiar trzęsienie ziemi na Haiti.

Prezes OSSN Andrzej Sokołowski kilka dni temu wysłał do członków stowarzyszenia apel o pomoc dla Haiti. Niemal wszystkie zrzeszone szpitale z całego kraju zgłosiły gotowość przyjęcia pacjentów. Stowarzyszenie szuka obecnie sponsorów, którzy pokryliby koszty ich pobytu w hotelach i pensjonatach.

– Sprawą organizacji transportu i pomocy na Haiti zajmuje się Kancelaria Prezydenta, stąd do tej instytucji zgłosiliśmy gotowość leczenia ofiar w 60. placówkach na terenie całego kraju. Wiadomo, że transportem mogą być objęte osoby, których stan pozwoli na podróż samolotem. Póki co trudno określić, ilu pacjentów moglibyśmy przyjąć. Czekamy na bardziej konkretne informacje. Jeśli jednak przyleci pełny samolot z kilkudziesięcioma pacjentami, to zostaną oni z miejsca umieszczeni w odpowiednich placówkach – wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl Andrzej Sokołowski, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Niepublicznych.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Niepublicznych niosło już pomoc po tragedii w Katowicach, gdy w styczniu 2006 roku pod zawalonym dachem pawilonu Międzynarodowych Targów Katowickich zginęło 65 osób, a ponad 140 zostało rannych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum