Polski Ład uderzył w pensje pielęgniarek. Kraska: pewne perturbacje wystąpiły

Autor: JPP • Źródło: Rynek Zdrowia, PR2414 lutego 2022 07:41

Pielęgniarki alarmowały, że straciły na Polskim Ładzie. O to, jak flagowy program podatkowy rządu PiS wpłynął na pensje medyków, był pytany na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Polski Ład uderzył w pensje pielęgniarek. Kraska: pewne perturbacje wystąpiły
. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska Fot. PAP/Marcin Obara
  • Jak Polski Ład wpłynął na pensje medyków, w tym wynagrodzenia pielęgniarek, był pytany w poniedziałek, 14 lutego, na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska
  • Wszystko będzie uporządkowane i myślę, że każda osoba, która powinna dostać te pieniądze je otrzyma - zapewniał
  • Na początku lutego, o to kto stracił na Polskim Ładzie zapytała Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych. W krótkim czasie do samorządu trafiło ponad 3,5 tys. ankiet dotyczących wynagrodzeń po wprowadzeniu Polskiego Ładu
  • Największe problemy zgłaszały pielęgniarki pracujące i jednocześnie będące już na emeryturze

Polski Ład sponiewierał pensje pielęgniarek. Kraska: pewne perturbacje wystąpiły

O Polski Ład i to jak zmiany podatkowe wpłynęły na pensje medyków, w tym pielęgniarek, był pytany w poniedziałek, 14 lutego, na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

- Na pewno Polski Ład jest dobrym programem, który powinien być realizowane i on jest z korzyścią dla większości Polaków. Pewne perturbacje, które wystąpiły na początku wprowadzania tego dużego programu na pewno także wystąpiły w służbie zdrowia – przyznał wiceminister.

Dodał jednak, że to co nie wyszło przy wdrażaniu Polskiego Ładu, zostanie naprawione, a pensje – uregulowane.

- Wszystko będzie uporządkowane i myślę, że każda osoba, która powinna dostać te pieniądze -  zasłużone, bo myślę, że służba zdrowia pracuje teraz szczególnie ciężko -  je otrzyma – zapewnił wiceminister zdrowia.

"Ratują system, a zostały ukarane"

Dodajmy, że o negatywnych konsekwencjach wprowadzenia Polskiego Ładu – flagowego programu rządu PiS - alarmują różne grupy zawodowe, w tym medycy właśnie.

Na początku lutego, o to jak zmiany podatkowe wpłynęły na pensje zapytała Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych. W krótkim czasie do samorządu trafiło ponad 3,5 tys. ankiet dotyczących wynagrodzeń po wprowadzeniu Polskiego Ładu.

- Wszystkie pielęgniarki i położne wskazują w tych ankietach, że straciły na Polskim Ładzie - mówiła Mariola Łodzińska, wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Spora część pielęgniarek i położnych rozważała rezygnację z pracy w kilku miejscach. Największe problemy zgłaszały natomiast pielęgniarki pracujące i jednocześnie będące już na emeryturze.

- Ratują system, bo wiadomo jak sytuacja kadr pielęgniarskich i położniczych wygląda, a są za to ukarane - rozkładała ręce Łodzińska


 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum