Połowa pomorskich szpitali podpisała kontrakty z NFZ

Autor: Radio Gdańsk, KR/Rynek Zdrowia • • 04 grudnia 2009 09:30

Dyrektorzy szpitali na ogół zgadzają się na warunki stawiane przez Fundusz. Wkrótce większą kwotę kontraktu będzie negocjować największy z nich.

Połowa pomorskich szpitali podpisała kontrakty z NFZ

W planie NFZ na 2010 rok zmniejszono środki m.in. na lecznictwo szpitalne, specjalistyczne lecznictwo ambulatoryjne i sprzęt ortopedyczny. Na razie nie wiadomo, ile pieniędzy trafi do szpitali i przychodni na Pomorzu w 2010 r. W 2009 r. Pomorski Oddział NFZ miał na wszystkie świadczenia ok. 3 mld zł. Suma na rok 2010 r. ma być nie mniejsza.

– Dyrektorzy szpitali na ogół zgadzają się na warunki stawiane przez Fundusz. Umowy muszą zostać podpisane do 18 grudnia. W tej chwili  podpisała już prawie połowa szpitali – mówi portalowi ryznekzdrowia.pl zastępca dyrektora ds. medycznych pomorskiego NFZ Barbara Kawińska.

Wkrótce negocjacje ma rozpocząć Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, największy na Pomorzu szpital przyjmujący prawie 1000 pacjentów.

– Spotkanie w tej sprawie odbędzie się 8 lub 9 grudnia – informuje Kawińska.

Szefowie klinik uniwersyteckiej lecznicy uważają, że kwoty zaproponowane przez Fundusz nie wystarczą na leczenie pacjentów. Przed końcem roku kilka z nich znacznie ograniczyło przyjęcia. Tak było m.in. w II Klinice Kardiologii i Elektroterapii Serca. W 2010 r. do pacjentów przesuniętych na nowy rok, dołączą nowi.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum