Połczyn: kto spełni warunki powiatu i da więcej za szpital?

Autor: Głos Koszaliński/Rynek Zdrowia • • 07 października 2009 11:00

Zarząd powiat świdwińskiego (Zachodniopomorskie) ogłosił przetarg na wydzierżawienie nieruchomości, sprzętu i wyposażenia połczyńskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej.

Wychodzi na to, że aktualny właściciel chce w szybkim tempie przeprowadzić zmiany własnościowe. Chętni mają bowiem czas na składanie ofert jedynie do 23 października. Z warunków przetargu można wyczytać, że umowa między operatorem zewnętrznym a starostwem ma być podpisana na 30 lat – informuje „Głos Koszaliński”. Właścicielem będzie ten, który spełni jasno określone przez powiat warunki i zobowiąże się do:
• udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie dotychczasowej działalności ZOZ,
• wykonania inwestycji i remontów, by wszystkie pomieszczenia spełniały wymagane standardy oraz do przejęcia pracowników,
• zapewnienia im pakietu socjalnego.

Poza tym wybrany dzierżawca:
• wykupi materiały jednorazowego użytku i leki, które przejmie, rozpoczynając działalność,
• złoży weksel in blanco z deklaracją wekslową na kwotę 6,5 mln zł na wypadek, gdyby nie dotrzymał później warunków dzierżawy.

Wadium wynosi 20 tys. złotych. Wywoławcza stawka miesięcznego czynszu za nieruchomości, to 20 tys. złotych (bez podatku VAT), a za sprzęt medyczny i wyposażenie – 10 tys. zł (bez VAT-u).
Oficjalnie wiadomo, że szpitalem interesują się dwie firmy: szczecińska Grupa Nowy Szpital oraz katowickie Szpitale Polskie.

Nadchodzące zmiany pesymistycznie postrzega część załogi. Mówi się o dużej redukcji zatrudnienia. Czy tak będzie? Okaże się, gdy ktoś zdecyduje się dzierżawić szpital i spełnić warunki postawione przez jego aktualnego właściciela.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum