Połczyn-Zdrój: rozwiązanie umowy dzierżawy szpitala

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 08 lipca 2014 18:41

Zarząd spółki Szpitale Polskie SA wydał we wtorek (8 lipca) komunikat o rozwiązaniu umowy ze Starostwem Powiatowym w Świdwinie dotyczącej dzierżawy Szpitala Polskiego Połczyn-Zdrój (Zachodniopomorskie) prowadzonego przez Szpitale Polskie.

Do rozwiązania dzierżawy doszło za porozumieniem stron - zaznaczono w komunikacie przekazanym PAP.

”Najważniejszym celem partnerów jest zabezpieczenie opieki zdrowotnej nad pacjentami Powiatu Świdwińskiego. Strony zadeklarowały w tym względzie wolę pełnej współpracy” - oświadczono.

Wiceprezes zarządu Szpitali Polskich Marcin Łoziński zapytany przez nas o to, czy w celu zabezpieczania opieki zdrowotnej pacjentów przekaże kontrakt z NFZ spółce medycznej należącej do powiatu świdwińskiego, odpowiedział, że decyzja w tej sprawie zapadnie w środę (9 lipca) podczas spotkania w Zachodniopomorskim Oddziale Wojewódzkim NFZ w Szczecinie.

Łoziński wyjaśnił również, że spółka Szpitale Polskie chciała doprowadzić do zoptymalizowania działalności Szpitala w Połczynie i Drawskiego Centrum Specjalistycznego w Drawsku Pomorskim poprzez zmianę profilu szpitala w Połczynie. Miałby on zajmować się leczeniem chorób sercowo-naczyniowych (zawał serca, udar mózgu), onkologicznych oraz opieką paliatywną. Natomiast odległy o ok. 30 km od Połczyna szpital w Drawsku Pomorskim miałby przejąć pacjentów z Połczyna.

- Nie uzyskaliśmy akceptacji starostwa dla tej koncepcji - powiedział Łozinski - w związku z czym zapadła decyzja o rozwiązaniu umowy dzierżawy, choć formalnie jeszcze to nie nastąpiło.

- Zaproponowana zmiana profilu działalności szpitala w Połczynie byłby korzystna. Funkcjonowanie placówki w obecnym kształcie nie jest satysfakcjonujące, gdyż trzeba dokładać do działalności - powiedział wiceprezes Szpitali Polskich.

Spółka Szpitale Polskie prowadzi Drawskie Centrum Specjalistyczne w Drawsku Pomorskim, Szpital Polski Sztum w Sztumie, Szpital Polski im. św. Elżbiety w Katowicach i formalnie jeszcze Szpital Polski Połczyn-Zdrój.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum