Połączenie elbląskich szpitali pod znakiem zapytania?

Autor: MS,info.elblag.pl/Rynek Zdrowia • • 12 sierpnia 2016 10:24

Wojewoda warmińsko-mazurski uchylił uchwałę elbląskich radnych w sprawie połączenia Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego ze Szpitalem Miejskim. Uchwała została podjęta pod koniec czerwca. Teraz połączenie placówek może odwlec się w czasie.

Połączenie elbląskich szpitali pod znakiem zapytania? Fot. PTWP

Jak wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z Biura Prezydenta Elbląga, wojewoda nie miał uwag do merytorycznej strony uchwały - zakwestionował ją pod względem formalnym.

Decyzja ta związana była z terminem wejścia w życie uchwały. Rada ustaliła, że to termin po upływie 14 dni od ogłoszenia. W ocenie organu nadzoru, ustalenie takiego sposobu wejścia w życie uchwały narusza prawo. Uchwała ta bowiem wchodzi w życie na zasadach ogólnych, tj. z dniem podjęcia.

Radni ustalili, że do formalnej konsolidacji placówek dojdzie w listopadzie. Miasto zaplanowało też, że przeznaczy do 2020 roku 47 mln zł na inwestycje w lecznicy powstałej w wyniku połączenia, z czego ok. 40 mln zł ma pochodzić z funduszy unijnych.

Czytaj: Elbląg: miasto planuje szpitalne inwestycje za 47 mln zł

Teraz radni zastanawiają się, jak wybrnąć z zaistniałej sytuacji. Sprawdzają, czy uda się dopełnić wszystkich formalności bez konieczności podejmowania uchwały jeszcze raz.

Czytaj: www.info.elblag.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum