Połączą szpitale w Jaśle i Gorlicach?

Autor: Radio Rzeszów, SB/Rynek Zdrowia • • 22 sierpnia 2011 13:52

Planowane połączenie Szpitala Specjalistycznego w Jaśle i Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach ma być rozwiązaniem wielu problemów, z jakimi borykają się obie placówki.

Połączą szpitale w Jaśle i Gorlicach?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Z ideą konsolidacji lecznic zgadza się Zbigniew Betlej, dyrektor szpitala w Jaśle.

- Fuzja wzmocni oba szpitale kadrowo i kapitałowo. Będą większe zamówienia, a tym samym większe rabaty, zaoszczędzimy zatem na zakupach. Pracownicy, a już na pewno lekarze i pielęgniarki, także nie mają się czego obawiać. Myślimy przecież o rozwoju obu placówek - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Zbigniew Betlej.

Obecnie każdy ze szpitali podlega innemu oddziałowi Funduszu: placówka w Jaśle ma podpisany kontrakt z Podkarpackim OW NFZ, a placówka w Gorlicach z Małopolskim OW NFZ. Na razie trwa sprawdzanie możliwości funkcjonowania obu lecznic w przypadku ich połączenia. Nad projektem czuwają specjalnie powołane zespoły specjalistów. Ich zadaniem jest udzielenie odpowiedzi na podstawowe pytanie: jaki będzie skutek fuzji dla istnienia poszczególnych oddziałów szpitalnych oraz jak wpłynie ona na możliwość ich rozwoju.Pod koniec sierpnia br. ma się odbyć spotkanie w tej sprawie z wiceministrem zdrowia, Markiem Haberem.

W Specjalistycznym Szpitalu w Gorlicach pracuje 56 lekarzy zatrudnionych na podstawie kontraktu. Placówka obsługuje 479 łóżek i 24 łóżka noworodkowe. W Jaśle znajduje się 385 łóżek, w tym 25 neonatologicznych i 6 łóżek SOR. Pracuje tam 349 pielęgniarek i 45 położnych oraz 111 lekarzy.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze