Połączą miejskie szpitale w Gliwicach

Autor: Nowiny Gliwickie/Rynek Zdrowia • • 12 marca 2017 10:48

Szpital Miejski w Gliwicach nr 4, dawny wojskowy, przejmuje Gliwickie Centrum Medyczne. Szacowana kwota oszczędności możliwa do uzyskania w wyniku konsolidacji odpowiada łącznym długom obu szpitali.

Połączą miejskie szpitale w Gliwicach
Szacowana kwota rocznych oszczędności możliwych do uzyskania w wyniku połączenia szpitali odpowiada mniej więcej łącznym długom obu jednostek wynoszącym 6 mln zł. Fot. Fotolia

 

Jak mówi w rozmowie z Nowinami Gliwickimi Marian Jarosz, prezes konsolidowanych szpitali, połączenie ma przynieść oszczędności m.in przy zakupach leków i materiałów medycznych. Zmniejszy też koszty przygotowywaniu posiłków, które od stycznia prowadzi wspólna dla obu szpitali kuchnia. 

Przewidywania co do oszczędności w związku z kosztami osobowymi biorą pod uwagę naturalne odejścia i te związane z wiekiem emerytalnym, przesunięcia kadrowe. Jak twierdzi prezes Jarosz, w sytuacji, gdy ewentualnie dojdzie do redukcji etatów w jednym miejscu, dajmy na to w księgowości, przybędzie pracy w innym.

Szacowana kwota rocznych oszczędności możliwych do uzyskania w wyniku połączenia szpitali odpowiada mniej więcej łącznym długom obu jednostek wynoszącym 6 mln zł.

Po fuzji w szpitalu znajdą się wszystkie odziały, które funkcjonują obecnie w obu. Żaden nie jest planowany do zamknięcia.

Do sieci szpitali zostały zakwalifikowane dwa dotąd osobno działające podmioty. Oznacza to, że wszystkie oddziały w obu szpitalach zostaną objęte gwarancją finansowania.

Więcej: nowiny.gliwice.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum