×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Polacy filarem akcji przeciw aborcji w UE

Autor: PAP,Rzeczposlita/Rynek Zdrowia31 października 2013 09:31

Ponad 1,6 mln obywateli UE wsparło już inicjatywę "Jeden z Nas" zmierzającą do tego, by z unijnego budżetu nie finansowano instytucji promujących aborcję, a także samych zabiegów - informuje Rzeczpospolita.

Polacy filarem akcji przeciw aborcji w UE
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Aby sprawą zajął się Parlament Europejski potrzeba przynajmniej miliona podpisów obywateli UE pochodzących z minimum 7 krajów. Zbiórka kończy się 1 listopada i szacujemy, że ostatecznie będzie ok. 1,8 mln podpisów - mówi Michał Baran, członek Polskiego Komitetu Narodowego Inicjatywy "Jeden z Nas". Najwięcej zebrano ich we Włoszech (ponad 570 tys.), w Polsce (220 tys.) i Niemczech (152 tys.).

Zebrane podpisy trafią teraz do Komisji Europejskiej i prawdopodobnie wiosną 2014 r. odbędzie się przed nią wysłuchanie publiczne.

Jak tłumaczy Michał Baran Nasi eksperci będą przekonywali, by sprawa trafiła pod obrady Parlamentu Europejskiego, bo to tam zapadają strategiczne decyzje dot. unijnego prawa. Liczy też, że głos tak wielu obywateli UE nie będzie zlekceważony.

Inicjatorzy akcji "Jeden z Nas" z całej Europy spotkają się w listopadzie w Krakowie. Chcą m.in. ustalić strategię na wysłuchanie publiczne. Niewykluczone też, że powołają ogólnoeuropejską organizację pro-life.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze