Pół roku czekania na wizytę u specjalisty w Lublinie

Autor: TOK FM/Rynek Zdrowia • • 26 maja 2009 15:54

W poradni chorób zakaźnych przy Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie pracuje tylko dwóch lekarzy. Z tego powodu pacjenci z WZW czy boreliozą czekają na wizytę u specjalisty pół roku.

Dyrektor szpitala do spraw medycznych, Tomasz Leonkiewicz zapewnia, że pacjenci w nagłych przypadkach są przyjmowani od razu.

- W poradni pracują tylko lekarze szpitalni. Natomiast klinicyści są zatrudnieni przez Akademię Medyczną i pracują wyłącznie na oddziale. Takie są wewnętrzne ustalenia. Stąd kolejki i długi czas oczekiwania – wyjaśnia dyrektor Leonkiewicz w radiu TOK FM.

Sytuacja może się zmienić po przeniesieniu oddziału chorób zakaźnych wraz z poradnią do lubelskiego Szpitala Klinicznego nr 1. Dyrektor tej placówki Adam Borowicz, były szef lubelskiego NFZ, uważa półroczne kolejki do specjalisty za niedopuszczalne.

- Myślę, że pacjentów będą przyjmowali wszyscy lekarze kliniczni po 2-3 godziny dziennie. Postaramy się, żeby czas pracy poradni znacznie wydłużyć. Będzie można szybciej udzielać pomocy pacjentom – deklaruje dyrektor Borowicz.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum