Pokój rodzinny od Ronalda McDonalda

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 stycznia 2009 17:51

W Klinice Rehabilitacji Pediatrycznej Centrum Zdrowia Dziecka rodzice nadal będą musieli spać na materacach przy łóżkach swoich dzieci, choć otwarto tam pokój rodzinny.

Pokój będzie dostępny dla rodziców tylko w ciągu dnia. Nie rozwiąże to problemu noclegu, ale umożliwi im odpoczynek po męczącej nocy. W pomieszczeniu znajduje się specjalnie wydzielona strefa ciszy, w której zmęczeni rodzice mogą się zdrzemnąć. Do ich dyspozycji przeznaczono także salę z telewizorem, aneks kuchenny wyposażony w lodówkę i kuchenkę mikrofalową oraz łazienkę z prysznicem i toalety.

W klinice jest 70 łóżek. Część rodziców zostaje z dziećmi także na noc. Bywa, że jest to nawet 35 osób.

– W nocy rodzice śpią na materacach ułożonych przy łóżkach dzieci – mówi Anna Łukaszewska, kierowniczka Kliniki Rehabilitacji Pediatrycznej

– Rehabilitacja niektórych pacjentów jest bardzo długotrwała. To ciężki okres nie tylko dla małych pacjentów, ale także dla ich rodziców. Pokój rodzinny pozwoli opiekunom odpocząć i zebrać myśli w tym tak trudnym dla nich czasie – uważa Artur Girdwoyń, zastępca dyrektora ds. klinicznych CZD.

Pokój rodzinny na oddziale rehabilitacji to projekt finansowany przez fundację Ronalda McDonalda. Organizacja zajmuje się wsparciem leczenia i profilaktyki chorób dzieci, zwłaszcza nowotworów dziecięcych.

Fundacja Ronalda McDonalda to zarejestrowana i działająca w Polsce organizacja pożytku publicznego. Jest częścią większej, działającej w 51 krajach świata organizacji charytatywnej Ronald McDonald House Charities (RMHC). W Polsce fundacja działa od kwietnia 2002 r. koncentrując swoją aktywność na szeroko rozumianej onkologii dziecięcej. Fundację Ronalda McDonalda powołała do życia firma McDonald’s Polska.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum