Podsumowanie drugiej edycji projektu "Liderzy w ochronie zdrowia"

Autor: WOK/Rynek Zdrowia • • 01 listopada 2014 07:41

W siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie II edycji projektu Fundacji im. Lesława A. Pagi "Liderzy w ochronie zdrowia", skierowanego do studentów kierunków ekonomicznych, medycznych i farmaceutycznych oraz prawa i administracji.

Podsumowanie drugiej edycji projektu "Liderzy w ochronie zdrowia"

Celem projektu jest wykształcenie najlepszej, otwartej na zmiany kadry menedżerskiej, która w przyszłości będzie zarządzać ochroną zdrowia i placówkami medycznymi.

W tegorocznej, trwającej od września edycji projektu wzięło udział 31 uczestników. Zaproszono studentów m.in. kierunków: zarządzania, ekonomii, prawa, medycyny, którzy swoją przyszłość zawodową chcą związać z obszarem usług medycznych.

Dzięki cyklowi wykładów, debat i warsztatów, a także praktykom w firmach partnerskich mogli oni pozyskać kompleksową wiedzę na temat zagadnień regulujących funkcjonowanie publicznej i prywatnej ochrony zdrowia.

Projekt był również okazją do spotkań oraz dyskusji ze specjalistami i ekspertami rynku medycznego, farmaceutycznego oraz nowych technologii. W ich trakcie stypendyści tegorocznej edycji koncentrowali się na koniecznych zmianach w tym sektorze, a w szczególności na nowych trendach w edukacji medycznej i profilaktyce zdrowotnej, wykorzystaniu telemedycyny, sposobach optymalizacji wydatków prywatnych, ponoszonych na opiekę medyczną, usprawnieniu funkcjonowania szpitalnych oddziałów ratunkowych.

Swoje propozycje mogli skonfrontować z opiniami ekspertów podczas debaty towarzyszącej podsumowaniu projektu.

- Przyszłość sektora ochrony zdrowia należy do młodych ludzi - powiedziała Ewa Paga, prezes Fundacji im. Lesława A. Pagi. - Dlatego zaangażowaliśmy się w kształcenie nowoczesnej kadry menedżerskiej, która będzie prezentowała najwyższe umiejętności z zakresu zarządzania, jak i dogłębnie znała specyfikę i otoczenie szczególnego sektora jakim jest ochrona zdrowia.

Organizatorami projektu "Liderzy w ochronie zdrowia" są: Fundacja im. Lesława A. Pagi oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum