Podlaskie: zarząd województwa podzielił pieniądze dla szpitali

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 28 czerwca 2011 13:00

Zarząd województwa podjął decyzje dotyczące finansowania inwestycji w szpitalach. Największą dotację - 6 mln zł z budżetu województwa - otrzyma Białostockie Centrum Onkologii.

Podlaskie: zarząd województwa podzielił pieniądze dla szpitali

Jak poinformował Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województwa podlaskiego, zostaną one wykorzystane na adaptację budynków przy ul. Ogrodowej 12 i przy ul. Warszawskiej 15 na potrzeby tego szpitala.

Białostockie Centrum Onkologii dostanie ponadto 1 mln 150 tys. zł na zakup akceleratora do radioterapii. Urządzenie to kosztuje 9 mln zł. Większość tej kwoty wyasygnuje Ministerstwo Zdrowia. Trzecia dotacja dla BCO to 330 tys. zł na dofinansowanie remontu i doposażenia szpitala w specjalistyczny sprzęt medyczny. Inwestycja ta - warta 8,5 mln zł - jest finansowana głównie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Szpital Wojewódzki w Białymstoku otrzyma również z budżetu województwa ponad 3,5 mln zł na trwającą już przebudowę i rozbudowę. Jej koszt do końca roku wyniesie ponad 13 mln zł. Zarząd województwa przyznał ponadto temu szpitalowi dwie inne dotacje: 150 tys. zł na adaptacje związane z dyslokacją oddziałów położniczo-ginekologicznych przy ul. Warszawskiej oraz 358 tys. zł na wkład własny do projektu realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Litwa.

Szpital białostocki wzbogaci się dzięki niemu o dwa łóżka do intensywnej terapii wraz ze specjalistycznym wyposażeniem.

Marszałkowie przyznali też ponad 31 tys. zł Specjalistycznemu Szpitalowi Gruźlicy i Chorób Płuc w Białymstoku, 601 tys. zł Szpitalowi Wojewódzkiemu w Suwałkach na wkład własny do programu Polska-Litwa oraz 193 tys. zł Szpitalowi Wojewódzkiemu w Łomży na dofinansowanie projektu termomodernizacji.

Zarząd województwa wyraził też zgodę na zakup przez Szpital Wojewódzki w Łomży sprzętu medycznego m.in. wideogastrofiberoskopu, duodenoskopu, echokardiografu, dwóch aparatów do hemodializy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum