Podlaskie: więcej pieniędzy dla Białostockiego Centrum Onkologii

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2013 11:50

Decyzją Zarządu Województwa Podlaskiego poziom dofinansowania dla inwestycji realizowanej przez Białostockie Centrum Onkologii wzrośnie z 85 do 90 proc. Koszt projektu to 45,6 mln zł, po zwiększeniu dotacja wynosi 31,9 mln zł.

Podlaskie: więcej pieniędzy dla Białostockiego Centrum Onkologii

Zarząd Województwa podjął w poniedziałek (17 czerwca) uchwały, dotyczące pożyczek dla szpitali wojewódzkich w Białymstoku i w Łomży. Jak informuje Jan Kwasowski, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego, obie placówki zabiegały o udzielenie pożyczek na restrukturyzację w Agencji Rozwoju Przemysłu SA w Warszawie.

W przypadku szpitala białostockiego chodzi o sumę 30 mln zł, szpital łomżyński stara się o 15 mln zł. Jednym z warunków, stawianych przez Agencję Rozwoju Przemysłu, jest poręczenie przez Zarząd Województwa. Marszałkowie zaakceptowali plany restrukturyzacji obu szpitali. Podjęli też decyzję o poręczeniu pożyczki dla szpitala wojewódzkiego w Białymstoku.

Kolejna decyzja Zarządu Województwa to wzrost z 85 do 90 proc. poziomu dofinansowania dla inwestycji realizowanej przez Białostockie Centrum Onkologii.

Projekt został wybrany do realizacji w kwietniu tego roku. Jego koszt to 45,6 mln zł. Po zwiększeniu poziomu dofinansowania dotacja wynosi 31,9 mln zł, a składają się na nią środki z RPO i z budżetu państwa.

Rzecznik przypomina, że inwestycja zakłada budowę przychodni oraz rozbudowę samego szpitala, a także wyposażenie tych budynków w specjalistyczną aparaturę medyczną.

Przychodnia onkologiczna będzie dysponować m.in. 17 gabinetami lekarskimi i zabiegowymi, a także izbą przyjęć i pododdziałem chemioterapii dziennej. Natomiast w budynkach szpitalnych znajdą się np. blok operacyjny, oddział chirurgii onkologicznej i oddział opieki paliatywnej. Szacuje się, że dzięki tej inwestycji, rocznie będzie można wykonywać ponad tysiąc badań.

Ponadto Zarząd Województwa przyznał dotację w wysokości 280 tys. zł ośrodkowi rehabilitacji w Suwałkach. Pieniądze te zostaną wydane na dokończenie termomodernizacji budynków.


 
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum