×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Podlaskie: szpitale zastawiają się nad planem B

Autor: Gazeta Wyborcza, RZ/Rynek Zdrowia18 lutego 2010 11:21

Rośnie liczba samorządów chcących skorzystać z rządowej pomocy w ramach planu B w spłacie długów szpitali.

Podlaskie: szpitale zastawiają się nad planem B
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Od początku roku do Ministerstwa Zdrowia i Banku Gospodarstwa Krajowego wpłynęło 30 wniosków od samorządów o włączenie do rządowego programu, który umożliwia spłatę części długów tych szpitali, które już przekształciły się w spółki lub zamierzają to zrobić.

Zarząd województwa podlaskiego i najbardziej zadłużone placówki zdrowia regiou także kalkulują, czy się opłaca się wykorzystanie możliwości jakie daje rządowy program - tzw. plan B. Samorządy, które zdecydują się na przystąpienie do niego, po opracowaniu planu naprawczego mogą liczyć na rządową pomoc w spłacie długów szpitali, dla których są organami założycielskimi. Dziś zadłużenie wszystkich placówek w województwie podlaskim sięga 160 mln zł.

– Ten plan to jedna z możliwości. Zastanawiamy się, czy faktycznie takie rozwiązanie jest korzystne - mówił w środę (17 lutego) dziennikarzom Bogusław Dębski, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za służbę zdrowia.

Aby wniosek o dotację danego szpitala był rozpatrzony pozytywnie, są potrzebne dwie opinie: Narodowego Funduszu Zdrowia i Banku Gospodarstwa Krajowego. Szpital powinien być przekształcony w spółkę.

Więcej na: www.bialystok.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze