Podlaskie: szpitale wygenerowały już 48 mln zł nadwykonań

Autor: Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 10 lipca 2011 14:34

Większość podlaskich szpitali wyczerpała już tegoroczny limit przeznaczony na leczenie. Po pięciu miesiącach 2011 roku podlaskie szpitale wykazały nadwykonania na kwotę 48 mln zł w stosunku do wysokości kontraktów za okres styczeń-maj.

Podlaskie: szpitale wygenerowały już 48 mln zł nadwykonań

Jednocześnie niewykonania we wskazanym okresie wynoszą 12 mln zł. Najwyższe nadwykonania wykazano na oddziałach: pediatrii, chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej oraz anestezjologii i intensywnej terapii.

Podlaski OW NFZ zapowiada, iż za część nadwykonań zapłaci jeszcze w trakcie trwania obecnych umów. Uregulowane zostaną koszty substancji czynnych podawanych w chemioterapii i zaawansowanych programach lekowych oraz świadczeń w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii. Na ten cel fundusz zamierza przeznaczyć kwotę rzędu kilku milionów złotych.

Rok temu o tej porze nadwykonania były o 8 mln zł mniejsze, natomiast cały rok zamknął się przekroczeniem umów o 42,5 mln zł. Teraz sytuacja wygląda gorzej. Tradycyjnie rekordzistą jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku. Nadwykonania za pięć miesięcy 2011 roku są na poziomie 9,15 mln zł.

W rezultacie poradnie przyszpitalne wciąż borykają się z kolejkami. Niektóre są tak absurdalne, że sięgają nawet kilku lat.

Więcej:http://bialystok.gazeta.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum