Podlaskie: szpital "znika" kawałek po kawałku

Autor: poranny.pl/Rynek Zdrowia • • 22 maja 2013 10:34

Szpital w Dąbrowie Białostockiej zamyka kolejny oddział. Od 8 maja nie przyjmuje pacjentów chirurgia. Chorym pozostaje korzystanie z lecznic np. w Sokółce, Augustowie lub Białymstoku.

Podlaskie: szpital "znika" kawałek po kawałku

Jeszcze kilka lat temu ZOZ w Dąbrowie Białostockiej miał cztery oddziały: chirurgiczny, pediatryczny, położniczo-ginekologiczny i wewnętrzny - przypomina Kurier Poranny.

Jako pierwszy zlikwidowany został oddział położniczo-ginekologiczny, następnie, ponad rok temu - mimo protestów rodziców i lekarzy - pediatria. Teraz przyszedł czas na chirurgię. Została jedynie interna. Jest też Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, który powstał w ub.r. na bazie zlikwidowanej pediatrii.

Zamknięcie chirurgii ma związek z zadłużeniem szpitala, któremu ubiegły rok przyniósł ponad 1 mln zł strat. Kontrakt z NFZ na chirurgię (około 800 tys. zł) nie wystarczał nawet na pensje personelu tej jednostki, których roczny koszt wynosi około 1 mln zł. 

Po likwidacji chirurgii działalność ma rozszerzyć ZOL. Pacjentów mu nie brakuje. Jest ostatnią szansą na to, aby szpital w Dąbrowie (a właściwie to, co z niego jeszcze zostało) przetrwał.

Więcej: www.poranny.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum