Podlaskie: postępowania uzupełniające na świadczenia w stomatologii

Autor: Gazeta Współczesna/Rynek Zdrowia • • 29 maja 2017 14:07

Choć Podlaski OW NFZ rozstrzygnął konkursy ofert na świadczenia stomatologiczne na pięć kolejnych lat (od 1 lipca br.), to nie wszędzie udało się wyłonić świadczeniodawców. Fundusz ogłosił więc 16 postępowań uzupełniających.

Podlaskie: postępowania uzupełniające na świadczenia w stomatologii
Postępowania uzupełniające dotyczą m.in. pogotowia stomatologicznego. Fot. PTWP

Wtedy okaże się np. czy będą chętni do sprawowania opieki stomatologicznej w miejscach i zakresach, gdzie dotychczas ich nie było lub złożone oferty zostały - z różnych względów - przez NFZ odrzucone.

Postępowania uzupełniające dotyczą m.in. pogotowia stomatologicznego, świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 lat, świadczenia ortodoncji dla dzieci i młodzieży, świadczenia protetyki stomatologicznej, świadczenia chirurgii stomatologicznej i periodontologii - wylicza Gazeta Współczesna.

Rafał Tomaszczuk, rzecznik podlaskiego oddziału NFZ zaznacza, że Funduszowi udało się jednak zabezpieczyć świadczenia stomatologiczne w większości obszarów. Precyzuje, że łącznie ofert do udzielania świadczeń stomatologicznych we wszystkich zakresach wpłynęło 345.

W 2017 r. na stomatologię w woj. podlaskim fundusz wyda 65,8 mln zł.

Więcej: www.wspolczesna.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum