Podlaskie: porozumienie w szpitalu w Choroszczy - nie będzie ograniczenia działalności

Autor: PAP - Robert Fiłończuk/Rynek Zdrowia • • 04 kwietnia 2018 12:38

Nie będzie zawieszenia działalności kilku oddziałów szpitala psychiatrycznego w Choroszczy koło Białegostoku. Dyrekcja placówki doszła do porozumienia z lekarzami, którzy z powodu płac wypowiedzieli umowy o pracę.

Dyrekcja placówki doszła do porozumienia z lekarzami Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

O porozumieniu poinformował w środę na konferencji prasowej dyrektor placówki Tomasz Goździkiewicz. Lekarze - po negocjacjach - przyjęli zaproponowane im nowe warunki obowiązujące od 1 lipca. W obecności mediów podpisane zostało zawiadomienie do NFZ i wojewody podlaskiego, że szpital nie będzie od 1 maja ograniczał działalności.

W miniony piątek dyrekcja szpitala psychiatrycznego w Choroszczy, placówki, dla której organem prowadzącym jest samorząd województwa podlaskiego, zawiadomiła formalnie Fundusz i wojewodę, że za miesiąc będzie musiała zawiesić czasowo (mowa była o maju i czerwcu) działalność czterech oddziałów.

Z końcem kwietnia kończył się tam okres wypowiedzenia umów o pracę 34 lekarzy psychiatrów, którzy nie godzili się na niższe stawki niż mają rezydenci. Domagali się wynagrodzeń w wysokości dwóch średnich krajowych, a w przypadku specjalistów - trzech. Dyrekcja placówki zaproponowała im nowe warunki płacowe, ale nie zostały przyjęte. Ostatecznie w środę strony doszły do porozumienia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum