Podlaskie: pierwszy proces o nadwykonania już w kwietniu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 marca 2010 16:26

Proces wytoczył Funduszowi Szpital Ogólny w Grajewie, który domaga się ponad 1,8 mln zł za świadczenia wykonane ponad limit.

27 kwietnia przed Sądem Okręgowym w Białymstoku ma się rozpocząć pierwszy w Podlaskiem proces o wypłatę szpitalowi pieniędzy za nadwykonanie usług medycznych za 2009 rok.

– O terminie rozprawy Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ został powiadomiony w poniedziałek (29 marca) – poinformował rzecznik POW NFZ Adam Dębski.

Dyrektor szpitala w Grajewie na początku marca złożył pozew do wydziału cywilnego białostockiego sądu. Jak mówił wówczas dyrektor grajewskiej placówki Grzegorz Dembski, szpital będzie wnioskował o powołanie biegłego, który ustali, czy placówce należą się pieniądze.

Szpital w Grajewie odnotował w 2009 roku stratę w wysokości 1 mln zł. Dlatego w pozwie dyrekcja placówki zwróciła się do sądu o zwolnienie jej z opłat sądowych.

– NFZ w Białymstoku zapłacił dotąd szpitalom w Podlaskiem 33 mln zł za ponadlimitowe leczenie w 2009 roku – mówi Adam Dębski. – Do zapłaty pozostały jeszcze 52 mln zł, ale tych środków Fundusz nie ma – dodaje rzecznik.

Adam Dębski poinformował także, że kolejne szpitale w regionie: Szpital Wojewódzki w Łomży oraz Szpital w Kolnie przysłały do NFZ ostateczne przedsądowe wezwania do zapłaty za nadwykonania. Łomżyński szpital chce wypłaty około 5 mln zł, lecznica w Kolnie ponad 1 mln zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum