Podlaskie: nowe kontrakty na ortopedię i zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 18 kwietnia 2014 15:04

Podlaski Odział Wojewódzki NFZ podpisze dwa nowe kontrakty na świadczenia zdrowotne - w zakresie ortopedii będzie udzielał je SP ZOZ w Siemiatyczach, zaś w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym dla pacjentów wentylowanych mechanicznie - Wojewódzki Szpital Zespolony w Białymstoku.

Umowa z siemiatyckim szpitalem, która będzie obowiązywać od 5 maja pozwoli zwiększyć dostępność do świadczeń ortopedycznych, do których obecnie oczekuje w kolejce wielu pacjentów. Szpital będzie mógł między innymi wykonywać zabiegi z zakresu endoprotezoplastyki. Tegoroczny kontrakt będzie opiewał na kwotę 1,4 mln zł.

Zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy dla pacjentów wentylowanych mechanicznie w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym będzie mógł przyjmować pacjentów w ramach umowy z NFZ od 28 kwietnia. Wartość podpisanej umowy to 118 tysięcy złotych. Może ona się zmienić w zależności od rzeczywistych potrzeb pacjentów.

Równocześnie zostały unieważnione trzy inne postępowania konkursowe prowadzone przez Podlaski NFZ: w zakresie leczenia z użyciem pompy baklofenowej, dializoterapii otrzewnowej oraz domowej antybiotykoterapii dożylnej ze względu na to, że nie wpłynęły oferty potencjalnych świadczeniodawców.


Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum