Podlaskie i Obwód Lwowski będą razem starać się o pieniądze z UE na zdrowie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 sierpnia 2016 15:27

Ochrona zdrowia to jedna z dziedzin, w której wspólnie o unijne pieniądze z programów transgranicznych będą się starać województwo podlaskie i obwód lwowski. Przygotowywane jest porozumienie o współpracy.

Podlaskie i Obwód Lwowski będą razem starać się o pieniądze z UE na zdrowie
Projekty finasowane przez UE będą tworzyć szpitale w podlaskiem i w obwodzie lwowskim. Fot. archiwum

O szczegółach rozmawiali we wtorek w Białymstoku marszałek województwa Jerzy Leszczyński oraz przewodniczący Lwowskiej Dumy Obwodowej Aleksander Hanuszczyn.

W rozmowach uczestniczyli również przedstawiciele euroregionów: Karpaty, Niemen i Puszcza Białowieska, które mają współuczestniczyć we współpracy obejmującej różne dziedziny gospodarki. Obwód lwowski graniczy z województwami podkarpackim i lubelskim.

O konkretnych planach współpracy mówił szef stowarzyszenia Euroregion Niemen Cezary Cieślukowski. Strony planują wspólne projekty dotyczący inwestycji w ochronę zdrowia m.in. w takich dyscyplinach jak: opieka nad noworodkiem i dzieckiem, rehabilitacja psychiatryczna, urologia, ratownictwo medyczne.

Projekty będą tworzyć szpitale w woj. podlaskim i w obwodzie lwowskim. Wnioski mają trafić do programu transgranicznego Polska - Białoruś - Ukraina na lata 2014-2020, który rusza w październiku. Cała pula środków w tym programie (ale nie tylko na zdrowie - red.) to 160 mln euro.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum