Podlaskie: dotacje dla szpitali wojewódzkich

Autor: gazeta.pl/RynekZdrowia • • 24 lutego 2015 19:17

Zarząd województwa podlaskiego dofinansuje szpitale wojewódzkie. Ponad 4 mln zł na zakup sprzętu otrzyma Wojewódzki Szpital Zespolony im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku.

Podlaskie: dotacje dla szpitali wojewódzkich
Fot. Archiwum

Doposażenie szpitali przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego możliwe jest dzięki udziałowi w projekcie realizowanym wspólnie z Obwodem Grodzieńskim w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina 2007-2013 - informuje Gazeta Wyborcza.

WSZ w Białymstoku wzbogaci się m.in. o rezonans magnetyczny, systemy monitorowania pacjenta i intensywnej terapii, stanowiska intensywnej terapii i łóżka na sale ogólne, pompy infuzyjne strzykawkowe, aparaty USG i Doppler.

Dotację otrzyma także Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach w ramach kończącego się już projektu realizowanego także w Programie Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina 2007-2013. Placówka dostanie 123 tys. zł na remont i wyposażenie pomieszczeń Oddziału Onkologii Klinicznej i Hematologii oraz Gabinetu Chemioterapii.

Więcej: www.bialystok.gazeta.pl

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum