Podlaskie: dotacje dla centrum onkologii; odroczenie spłaty pożyczek szpitala wojewódzkego

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KR/Rynek Zdrowia   • 08 października 2013 14:06

Zarząd Województwa podczas posiedzenia we wtorek (8 października) postanowił udzielić dwóch dotacji Białostockiemu Centrum Onkologii. Ich suma to kwota ponad 5 mln zł.

Podlaskie: dotacje dla centrum onkologii; odroczenie spłaty pożyczek szpitala wojewódzkego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województwa podlaskiego, pierwsza dotacja - w wysokości 5 mln zł - zostanie wykorzystana na dofinansowanie zakupu rezonansu magnetycznego oraz adaptacji pomieszczeń na jego zainstalowanie w Białostockim Centrum Onkologii.

Całkowity koszt tego zadania, współfinansowanego przez Ministerstwo Zdrowia, wyniesie prawie 13 mln zł.

Druga dotacja  - w wysokości ponad 48 tys. zł - wykorzystana zostanie jako wkład własny na dokończenie projektu, który ma służyć poprawie diagnostyki histopatologicznej nowotworów piersi i jelita grubego. Projekt jest realizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina. Jego wartość po stronie polskiej wynosi 815 tys. euro.

Zarząd Województwa przychylił się do prośby dyrekcji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego w Białymstoku i odroczył terminy spłat jednej z pożyczek w wysokości 7 mln zł, udzielonej tej placówce w roku 2009.

Szpital jest bardzo zadłużony i nie jest w stanie uregulować zobowiązań. Pierwsza rata pożyczki, wynosząca 2 mln zł, powinna być spłacona do 30 listopada br. Marszałkowie przedłużyli termin tej i następnych rat o rok. Pożyczka zostanie spłacona w całości do końca listopada 2016 r.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum