×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Podlaskie: dotacja zarządu województwa dla szpitala wojewódzkiego

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KR/Rynek Zdrowia   • 07 marca 2012 12:31

Zarząd województwa podlaskiego podjął decyzję o przyznaniu dotacji w wysokości 215 tys. zł dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego. Cel to sfinansowanie dokumentacji przebudowy jednego z obiektów.

Podlaskie: dotacja zarządu województwa dla szpitala wojewódzkiego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jak poinformował Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województwa podlaskiego, kwota 215 tys. zł jest potrzebna na opracowanie dokumentacji przebudowy obiektu po chirurgii dziecięcej Szpitala im. J. Śniadeckiego przy ul. Wołodyjowskiego na potrzeby zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego. Po zakończeniu inwestycji będzie tam 60 łóżek.

Marszałkowie zaakceptowali też wyniki kilku konkursów na wykonanie zadań publicznych w dziedzinie ochrony i promocji zdrowia, objętych programem współpracy Województwa Podlaskiego z organizacjami pozarządowymi. Na ten cel przeznaczono 47 tys zł.

Wśród zadań w dziedzinie ochrony i promocji zdrowia jakie są przewidziane do realizacji w 2012 r. znalazły się m.in. działąnia edukacyjne służące zapobieganiu i wczesnemu wykrywaniu oraz ograniczaniu skutków schorzeń układu krążenia i onkologicznych (8 tys zł), działania prewencyjno-promocyjne wspierające dzieci i młodzież ze schorzeniami neurologicznymi (7,8 tys zł) oraz profilaktyka chorób zakaźnych, a w szczególności HIV/AIDS m.in. prowadzenie Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego (7,8 tys zł).

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum