Podlaskie: NFZ wziął pod lupę opiekę nocną i świąteczną - są zastrzeżenia

Autor: Gazeta Współczesna/Rynek Zdrowia • • 04 kwietnia 2013 10:10

Kontrolerzy Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ sprawdzili działanie siedmiu z 18 placówek świadczących nocną i świąteczną opiekę medyczną. Skontrolowano gabinety w Białymstoku, Wasilkowie, Mońkach, Kolnie, Łomży i Augustowie.

Podlaskie: NFZ wziął pod lupę opiekę nocną i świąteczną - są zastrzeżenia

Kontrole miały na celu m.in. sprawdzenie, czy świadczenia są udzielane przez zespoły lekarzy i pielęgniarek zgodnie z grafikami i listami obecności, czy pacjenci mają dostęp do diagnostyki, czy gotowość użytkowania samochodu osobowego przez świadczeniodawcę oraz zapewnianie transportu sanitarnego są zgodne z deklaracją złożoną przez placówkę w ofercie - informuje Gazeta Współczesna.

U dwóch świadczeniodawców zastrzeżenia wzbudził brak deklarowanego dodatkowego zespołu lekarsko-pielęgniarskiego. W dwóch przypadkach stwierdzono niezgodność osób faktycznie udzielających świadczeń z harmonogramami pracy stanowiącymi załącznik do umów, w jednym przypadku stwierdzono brak specjalizacji lekarza.

Kontrolerzy w jednej z placówek znaleźli też niekompletny zestaw przeciwwstrząsowy, w innej świadczeniodawca nie przedstawił dokumentów potwierdzających wykonywanie diagnostyki RTG i laboratoryjnej w ramach świadczeń udzielanych w zakresie nocnej opieki.

Więcej: www.wspolczesna.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum