Podlaski OW NFZ pod lupą Ministerstwa Zdrowia

Autor: poranny.pl, RR/Rynek Zdrowia • • 01 lutego 2012 13:02

Dwa tygodnie dłużej niż zapowiadano potrwa kontrola Ministerstwa Zdrowia w Podlaskim Oddziale Wojewódzkim NFZ. Pierwsze wnioski w tej sprawie spodziewane są po 10 lutego.

Chodzi o sprawdzenie całego procesu kontraktowania świadczeń na 2012 rok, ze szczególnym uwzględnieniem rehabilitacji dziecięcej. Wcześniej przypuszczano, że kontrolerów MZ interesuje kontraktowanie jedynie w zakresie rehabilitacji - informuje Kurier Poranny. 

Przypomnijmy, że kontrola rozpoczęła się 23 grudnia, po tym jak podlascy posłowie interpelowali w tej sprawie w resorcie zdrowia. Według nich umowy nie zostały podpisane z największymi szpitalami, które do tej pory prowadziły rehabilitację na wysokim poziomie.

Jednocześnie trzej podlascy posłowie PiS (Krzysztof Jurgiel, Dariusz Piontkowski oraz Jarosław Zieliński) skierowali wniosek do NIK o kontrolę kontraktów podpisywanych przez Podlaski OW NFZ na świadczenia zdrowotne w tym roku, a także przepisów wydawanych przez prezesa Funduszu.

Sformułowali w sumie 10 zarzutów. Za jeden z ważniejszych posłowie uznali, że przyjęte kryteria preferowały nowo powstałe podmioty.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum