Podlasie szykuje się na przegląd minister zdrowia

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: Kurier Poranny/Rynek Zdrowia   • 29 września 2009 19:58

W ramach przeglądu działalności szpitali w połowie października minister zdrowia Ewa Kopacz spotka się z dyrektorami lecznic i samorządowcami z Podlaskiego. Cel spotkania: ocena sytuacji finansowej szpitali, kontrakty z NFZ, zatrudnienie i wykorzystanie łóżek szpitalnych. Nastroje: bojowe.

Podlasie szykuje się na przegląd minister zdrowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Bogusław Dębski, wicemarszałek województwa podlaskiego, uważa, że nie może być mowy o stawianiu dyrektorów szpitali na dywanik.

– To my możemy na ten dywanik postawić ministerstwo i NFZ – mówi Kurierowi Porannemu Dębski.

Zapewania, że wraz z samorządowcami i dyrektorami chętnie pokaże pani minister patologie funkcjonujące w służbie zdrowia. Chce, by był to była rzeczowa rozmowa, z receptami do wykorzystania.

W równie bojowym nastroju wypowiada się Teresa Kamińska, dyrektor Szpitala Gruźlicy i Chorób Płuc w Białymstoku. – Pani minister nie ma podstaw do krytykowania dyrektorów szpitali np. za długi. Sama była dyrektorem szpitala i szpital zostawiła zadłużony – denerwuje się Kamińska.

Jednocześnie każdy wszyscy podkreślają, że takie rozmowy są potrzebne i już dawno powinny się odbyć. – Jeżeli jakiś szpital ma w danym roku 50 milionów zadłużenia, to minister zdrowia od razu powinien reagować. Rozmawiać, szukać błędów, może zmienić menadżera – uważa Bogusław Poniatowski, dyrektor Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum