Podkarpackie: rzeszowska firma lotnicza będzie wspierać GOPR

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 marca 2011 13:03

Firma lotnicza WSK PZL-Rzeszów będzie sponsorem strategicznym i wesprze finansowo Grupę Bieszczadzką Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W zamian ratownicy przeszkolą jej pracowników.

Podkarpackie: rzeszowska firma lotnicza będzie wspierać GOPR

Jak poinformował rzecznik WSK PZL-Rzeszów Andrzej Czarnecki, jednoroczna umowa o współpracy została podpisana w sobotę ( 5 marca) w Ustrzykach Górnych (Podkarpackie) podczas Zimowych Zawodów w Narciarstwie Wysokogórskim.

- Po raz pierwszy w naszej historii wspieramy GOPR. Pomysł na tę inicjatywę wyszedł od jednego z naszych pracowników, który jest ratownikiem. W zamian za wsparcie finansowe, którego wysokości nie ujawniamy, chcemy, aby ratownicy przeszkolili naszych pracowników w zakresie bezpieczeństwa na szlakach turystycznych - dodał.

Czarnecki podkreślił, że w tym roku przypada 50. rocznica działania Grupy Bieszczadzkiej GOPR. - Dzięki temu jako firma będziemy towarzyszyć wszystkim jubileuszowym wydarzeniom - zaznaczył.

Zadowolony z nawiązania współpracy jest naczelnik Grupy Bieszczadzkiej GOPR Grzegorz Chudzik, który uważa, że przyniesie ona korzyści obu stronom. - Od trzech lat nie mieliśmy sponsora strategicznego, tym bardziej cieszymy się, że rzeszowska firma zdecydowała się na podpisanie z nami umowy. Liczę, że nie będzie obowiązywała tylko ten rok, ale będzie to początek współpracy na lata - dodał.

Zdaniem prezesa WSK Marka Dareckiego, wybór Grupy Bieszczadzkiej GOPR nie był przypadkowy, gdyż jest to organizacja, która cieszy się wysokim uznaniem i zaufaniem społecznym. - Ratuje zdrowie i życie turystów oraz dba o przyrodę w Bieszczadach. Mamy dużą satysfakcję, że pomagamy w tak szczytnych celach - dodał.

Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL Rzeszów powstała w 1938 roku. Zatrudnia niespełna 4 tys. osób. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją komponentów lotniczych i kompletnych jednostek napędowych, m.in. do samolotu F16. W 2002 roku firma United Technologies Holdings kupiła rzeszowską spółkę.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum