Podkarpackie: ratownicy jarosławskiego pogotowia grożą głodówką

Autor: nowiny24.pl, DMX/Rynek Zdrowia • • 23 sierpnia 2011 18:20

Ratownicy z Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu protestują przeciw odrzuceniu oferty szpitala w konkursie na ratownictwo medyczne. Grożą strajkiem głodowym.

Podkarpackie: ratownicy jarosławskiego pogotowia grożą głodówką
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dyżurując w namiocie postawionym obok wjazdu do Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu (COM) ratownicy zbierają podpisy poparcia dla swojej akcji - informuje portal nowiny24.pl.

Całodobowa akcja pracowników szpitalnego pogotowia potrwa przynajmniej do końca tygodnia. 28 sierpnia mija termin odpowiedzi Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ na odwołanie od wyników konkursu na ratownictwo medyczny złożone przez szpital.

Jak informowaliśmy w portalu rynekzdrowia.pl kontrakt na ratownictwo medyczne w Jarosławiu wygrał niepubliczny ZOZ. Zdaniem związkowców z COM powód odrzucenia ich oferty był nieuzasadniony i wynikał z błędu urzędników POW NFZ.

Ratownicy medyczni, pracownicy pogotowia ratunkowego i COM w Jarosławiu już 4 sierpnia zorganizowali protest przeciwko rotrzygnięciom konkursu. Zablokowali wówczas na blisko cztery godziny drogę krajową nr 4.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze