Podkarpackie: ograniczono przyjęcia do szpitali

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 04 września 2011 18:26

Szpital w Brzozowie dostanie z NFZ dodatkowo 1,5 mln zł, a rzeszowski oddział chirurgii naczyniowej Polsko-Amerykańskich Klinik Serca - 1 mln zł. Ale to nie rozwiązuje problemów finansowych tych placówek.

Podkarpackie: ograniczono przyjęcia do szpitali

W Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym im. ks. Bronisława Markiewicza w Brzozowie decyzje o ograniczeniu przyjęć zapadły dwa tygodnie temu. Powodem było przekroczenie kontraktu o ok. 8 mln zł.

Ograniczenia objęły wszystkie oddziały. Na hematologii można było przyjmować tylko chorych w trakcie leczenia. Pozostałe oddziały musiały ograniczyć przyjęcia nawet o 30-50 procent.

W równie trudnej sytuacji znalazł się oddział chirurgii naczyniowej i endowaskularnej PAKS w Rzeszowie. Do lipca wypracował nadwykonania na ponad 1,5 mln zł. Prawie wszyscy operowani pacjenci byli w stanach zagrożenia życia lub zdrowia. Szpital odsyła tylko tych, którzy mogą poczekać, np. oczekujących na operację żylaków. 

Podkarpacki oddział NFZ podjął doraźne działania, które mają częściowo pomóc obydwu placówkom. W tym celu przesunął pieniądze z refundacji leków na potrzeby tych szpitali. Brzozów dostanie 1,5 mln zł, a oddział naczyniowy 1 mln zł. Kwoty te nie pokryją jednak powstałych nadwykonań.

Więcej:http://rzeszow.gazeta.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum