Podkarpackie: marszałek i wojewoda o zwolnieniach chorobowych pielęgniarek

Autor: hejmielec.pl/Rynek Zdrowia • • 03 lipca 2018 13:35

Marszałek Władysław Ortyl i wojewoda Ewa Leniart poinformowali na konferencji prasowej o wspólnych działaniach podjętych w sprawie podkarpackich szpitali. Przyznali, że na Podkarpaciu problem rozpoczął się od lecznicy z Mielca.

Dyrektorzy szpitali mają dwa razy dziennie o godz. 9 i 19 raportować o wolnych łóżkach szpitalnych. Fot. Archiwum (zdjęcia ilustracyjne)

Szpital Specjalistyczny w Mielcu wstrzymał planowane przyjęcia 29 czerwca, a następnie podobne decyzje zapadły w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie oraz Wojewódzkim Szpitalu w Tarnobrzegu - tam planowe przyjęcia wstrzymano oficjalnie od 2 lipca. Powód wszędzie ten sam - zwolnienia chorobowe wśród części personelu pielęgniarskiego.

Wojewoda Leniart wyjaśniła, że jeśli chodzi o szpital w Mielcu, to tutaj pielęgniarki dostarczyły zwolnienia lekarskie, jednak nikt nie przedstawił żadnych postulatów dyrekcji placówki. Oczekiwania ujawniły się w sposób nieformalny, ponieważ związki zawodowe oficjalnie nie przyznają się do tego, żeby stały za zbiorowymi zwolnieniami chorobowymi personelu.

Podkreśliła też, że biorąc pod uwagę trudną sytuację w dostępie mieszkańców do opieki medycznej, podjęła intensyfikacją działań w zakresie koordynacji Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Zobowiązano dyrektorów szpitali, aby dwa razy dziennie o godz. 9 i 19 raportowali o wolnych łóżkach szpitalnych. 

Więcej: www.hej.mielec.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum