Podkarpackie: ZUS wypłacił już ponad 62 mln zł w ramach programu „Dobry start”

Autor: • Źródło: PAP08 września 2022 17:07

Na Podkarpaciu złożonych zostało już 159 tys. wniosków na prawie 233 tys. dzieci, a łączna kwota wypłaconych dotychczas świadczeń w ramach programu „Dobry start” przekroczyła 62 mln zł – poinformował rzecznik prasowy ZUS na Podkarpaciu Wojciech Dyląg.

Podkarpackie: ZUS wypłacił już ponad 62 mln zł w ramach programu „Dobry start”
ZUS wypaca zasiłki na "Dobry start". Fot. Shutterstock

Świadczenie, czyli 300 zł, przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku ucznia z niepełnosprawnością - do 24 lat.

Jak podał Dyląg, do tej pory na Podkarpaciu złożonych zostało 159 tys. wniosków na prawie 233 tys. dzieci, a łączna kwota wypłaconych dotychczas świadczeń przekroczyła 62 mln zł.

Rzecznik ZUS na Podkarpaciu przypomniał, że wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada, wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Emp@tia.

"Na bieżąco kierujemy do klientów na PUE ZUS informacje o przyznaniu świadczenia. Specjalnie powiadomienie zostaje też przekazane na adres mailowy wskazany we wniosku. Jeśli będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do klientów zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosków" - powiedział Dyląg.

ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie "Dobry start", który został złożony do 31 sierpnia ma czas do 30 września 2022 r. "Jeśli wniosek złożony zostanie później, świadczenie wypłacimy w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku wraz z dokumentami" - podkreślił rzecznik.

Według rządowych szacunków z wyprawki szkolnej skorzysta w tym roku ponad 4,4 mln dzieci.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum