Podkarpackie: NFZ podpisał umowę z dentystą podejrzanym o oszustwo

Autor: Nowiny24.pl/Rynek Zdrowia • • 02 czerwca 2014 19:21

Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ podpisał trzyletnią umowę z dentystą, w sprawie którego niedawno złożył zawiadomienie do prokuratury.

Na trop nieprawidłowości w jednym z rzeszowskich gabinetów stomatologicznych trafili pacjenci, którzy korzystali z ZIP. Zauważyli, że za usługi dentystyczne, za które płacili z własnej kieszeni, pieniądze po raz drugi wyłożył Fundusz - informują nowiny24.pl

Pokłosiem takich sygnałów była zakrojona na szeroką skalę akcja NFZ. Do ponad 2 tys. pacjentów dentysty wysłano pisma, aby sprawdzić, czy podobnych sytuacji było więcej. W efekcie Fundusz zdecydował się zgłosić sprawę do prokuratury.

Mimo tego umowy ze stomatologiem nie zerwał. Co więcej, dostanie on nowy kontrakt, który zacznie obowiązywać już 1 lipca. Potwierdzają to komunikaty na stronie NFZ, gdzie opublikowane są wyniki zakończonego właśnie konkursu w zakresie stomatologii.

Fundusz wyjaśnia, że dopóki nie ma prawomocnego wyroku skazującego, dentysta ma prawo brać udział w konkursie jak każdy inny świadczeniodawca.

Więcej: www.nowiny24.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum