Podkarpacki NFZ: wszystkie świadczenia wykonane w ub.r. będą w 100 proc. sfinansowane

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 stycznia 2021 08:36

Ponad 17 mln zł otrzymały w ubiegłym roku placówki medyczne z Podkarpacia, w których leczeni byli pacjenci z COVID-19 - poinformowała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Podkarpacki NFZ: wszystkie świadczenia wykonane w ub.r. będą w 100 proc. sfinansowane
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zaznaczyła, że pieniądze wydano m.in. na modernizację i przebudowę instalacji tlenowej, zakup aparatury medycznej, w tym na respiratory. Leniart podkreśliła, że z tych środków skorzystały wszystkie podmioty z regionu, które leczyły pacjentów z koronawirusem.

Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Robert Bugaj podał natomiast, że na finansowanie świadczeń zdrowotnych w województwie przeznaczono w 2020 r. z budżetu Funduszu ponad 5,5 mld zł.

- Możemy bez najmniejszych problemów sfinansować wszystkie wykonane w ub.r. świadczenia, także covidowe. Będą one sfinansowane w 100 procentach - zadeklarował.

Bugaj dodał, że rozliczanie ubiegłorocznych świadczeń powinno się zakończyć w pierwszej połowie lutego br. Podkreślił, że w niektórych miesiącach ograniczenie planowanych zabiegów i innych świadczeń wynosiło ok. 20 proc.

- Po zakończeniu szczytu zachorować, po pierwszej fali zakażeń, w pozostałych miesiącach szpitale nadrabiały zaległe zabiegi. Jest też możliwość przedłużenia okresu rozliczeniowego, żeby wszystkie niewykonane świadczenia w ubiegłym roku można było nadrobić w pierwszej połowie br. - wyjaśnił.

Wojciech Huk - PAP

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze