Podkarpacie: zbyt niski kontrakt dla ortopedii onkologicznej?

Autor: JJ, TVP/Rynek Zdrowia • • 22 lutego 2011 10:03

Jedyny na Podkarpaciu oddział ortopedii onkologicznej, działający od początku roku w Szpitalu Specjalistycznym Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny im ks. Markiewicza w Brzozowie, cieszy się dużym powodzeniem wśród pacjentów.

Podkarpacie: zbyt niski kontrakt dla ortopedii onkologicznej?
Z jednej strony to powód do radości, z drugiej - także do zmartwień... Pacjenci z tego rejonu, którzy do tej pory leczyli się w Lublinie, teraz szukają pomocy w Brzozowie. Dyrekcja narzeka na zbyt dużą liczbę pacjentów i zbyt mały kontrakt z NFZ. Kłopotem szpitala są także niezpłacone przez NFZ nadwykonania wobec placówki wynoszące aż 21 mln zł za lata 2009-2010.

- Kontraktując oddział przeanalizowaliśmy wszystkie dane, przeprowadziliśmy symulację uwzględniają wiele czynników i oszacowaliśmy, że obciążenie w skali roku tego oddziału będzie wynosić około 300 pacjentów - mówi Marek Jakubowicz, rzecznik prasowy Podkarpackiego OW NFZ. - I na taką liczę pacjentów go zakontraktowaliśmy.

- Po zaledwie jednym pełnym miesiącu pracy oddziału trudno jest powiedzieć, czy kontrakt jest za niski. Jeśli rzeczywiście taki będzie, to z pewnością go zwiększymy - zapowiada rzecznik.

W styczniu br., jak wykazało sprawozdanie szpitala przekazane do Funduszu, na oddziale ortopedii onkologicznej przyjęto 70 osób, wśród których 20 było pacjentami onkologicznymi.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum